Metody płatności w polskich kasynach online

Każdy gracz chce mieć możliwość dokonywania łatwych, szybkich i co najważniejsze, bezpiecznych płatności w polskich kasynach online. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych funkcji w internetowych witrynach hazardowych w Polsce.

Kasyno online, które chce spełnić oczekiwania polskich graczy, powinno zaoferować co najmniej kilka metod wpłat i wypłat. Warto pamiętać o tym, że w wielu kasynach forma, za pomocą której złożony został depozyt, będzie używana również do wypłaty wygranych.

Jakie są najbardziej popularne metody płatności w kasynach online? Które z nich gwarantują najszybsze przelewy i brak dodatkowych opłat?

Karty kredytowe i debetowe

Większość graczy ma chociaż jedną kartę kredytową lub debetową w swoim portfelu, co czyni tę formę płatności jedną z najwygodniejszych. Polskie kasyna online, które oferują tę formę płatności swoim graczom, z pewnością poinformują ich o tym, umieszczając znaczek Visa lub Mastercard na swojej stronie głównej.

Aby skorzystać z tej formy płatności, wystarczy tylko wpisać dane swojej karty bankowej podczas wpłacania depozytu lub wypłacania wygranych. Uwaga – nie we wszystkich krajach jest możliwość wypłaty środków na kartę Mastercard. O ile depozyty dokonywane tą formą płatności są księgowane od razu, o tyle na wypłaty trzeba poczekać od 2 do 3 dni roboczych.

E-portfele

Wirtualne portfele to jedna z wygodniejszych opcji płatności, która pozwala na dokonywanie wpłat i wypłat niepołączonych bezpośrednio z kontem bankowym. Aby skorzystać z tej opcji płatności, należy najpierw założyć e-portfel w jednej z najbardziej znany marek świadczących te usługi finansowe: Skrill, Neteller czy EcoPayz.

Transakcje dokonywane z pomocą e-portfeli zwykle są pozbawione dodatkowych opłat i odbywają się natychmiast – dotyczy to zarówno wpłat, jak i wypłat. Uwaga – korzystanie z niektórych e-portfeli może wykluczać z udziału w promocji powitalnej. Warto upewnić się, czy taki zapis znajduje się w regulaminie promocji.

Karty przedpłacone

Karty przepłacone (pre-paid), takie jak paysafecard, są szeroko dostępne w kioskach, na stacjach benzynowych czy w Żabkach. Działają one na zasadzie vouchera, który wykupuje się na określoną kwotę, a następnie dane kuponu wprowadza na stronie kasyna podczas dokonywania wpłaty.

Transakcje dokonywane za pomocą kart przedpłaconych są anonimowe, ponieważ nie da się ich połączyć z kontem bankowym. Z kart typu paysafecard można jednak skorzystać wyłącznie do dokonywania depozytów – nie jest możliwe wypłacenie środków z kasyna tą metodą.

Przelewy bankowe

Przelewy bankowe to jedna z mniej popularnych metod płatności i jest używana głównie do wypłat w przypadku, gdy nie można użyć tej samej opcji płatniczej, co do wpłaty depozytu. Wypłaty z kasyna zlecone przelewem bankowym mogą pojawić się na koncie gracza nawet w czasie 5 dni roboczych.